+ 48 222 500 115

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia

Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem: Pytania i odpowiedzi

 


WAŻNE INFORMACJE:

Schemat postępowania dla Pacjentów po wykonaniu badania w kierunku SARS-CoV-2 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ul. Jakubowskiego 2

Pacjenci, którzy przeprowadzili badanie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w ramach SOR lub SOR Zakaźnego:

Istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia i pobrania wyniku na platformie: https://wyniki.su.krakow.pl
(
konieczne wcześniejsze podanie adresu mailowego podczas rejestracji. Każda z osób badanych podaje swój indywidualny adres mailowy - nie ma możliwości podania jednego adresu dla kilku osób, nawet z rodziny)

Wynik dodatni: kontakt ze strony lekarza ze Szpitala Uniwersyteckiego, który udziela informacji na temat dalszego postępowania (czas oczekiwania na kontakt może wynosić ok. 2-3 dni od dnia pobrania). Podczas rozmowy proszę zgłosić ewentualną konieczność wystawienia L4.

W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia - związanego z zakażeniem SARS-CoV-2 - Pacjenci pozostający w izolacji domowej mogą uzyskać informację pod numerami telefonu: 693-970-405 oraz 693-190-302, które czynne są dni powszednie w godzinach 08:00-15:00.

W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia (np. duszność, wysoka utrzymująca się gorączka) prosimy o pilny kontakt z pogotowiem ratunkowym pod nr telefonu 999 lub 112, koniecznie informując o rozpoznaniu COVID-19 i fakcie pozostawania w izolacji domowej.

 

Wynik ujemny: prosimy postępować zgodnie z zaleceniami z Karty Informacyjnej SOR. Istnieje możliwość sprawdzenia i pobrania wyniku z platformy: https://wyniki.su.krakow.pl lub kontakt z infolinią szpitala +48 12 424 70 00 (pn-pt 7:30-15:00).

 


14 sierpnia 2020 r. dniem wolnym od pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie informuje,
iż  zgodnie z Zarządzeniem Nr  14/20 z dnia 30 lipca 2020 r. ustalono dodatkowy dzień wolny od pracy dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w dniu 14 sierpnia 2020 r. w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę, w dniu 15 sierpnia 2020 r.

W związku z powyższym w dniu 14 sierpnia 2020 r. Stacja będzie nieczynna dla interesantów.

 

Celem zapewniania ciągłości wykonywania zadań o charakterze przeciwepidemicznym w dniu 14 sierpnia 2020 r. w obiekcie przy ul. Makuszyńskiego 9 pracę wykonywać będą wyznaczeni pracownicy, z którymi można skontaktować się w godz. 7.30 – 22.30  

pod nr telefonów:

12 684 40 33

12 684 40 32

12 684 40 99 wew. 120, 133, 136, 139

poprzez e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

 

Dotyczy zlecania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie testów w kierunku SARS-CoV-2

 

 

Koronawirus – zmiany na granicy

 

Policja przypomina o obowiązku noszenia maseczek w pojazdach KMK

 

W 10. lub 11. dniu kwarantanny zrób test

 

Instrukcja w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotamiAneks do instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarny chobozów pod namiotami w związku z epidemią COVID-19

 

Wytyczne zamieszczone na stronach poszczególnych ministerstw we współpracy z GIS

 

Wytyczne MriRW  i GIS dla producentów rolnych  zatrudniających cudzoziemców  przy pracach  sezonowych – aktualizacja  (Aktualizacja 27.05.2020)

 

Wytyczne dotyczące organizacji imprez (w tym wesel i przyjęć) i spotkań okolicznościowych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

 

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – druga edycja

 

Wytyczne dla branż: Obiekty wielofunkcyjne; Targi; Spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje i kongresy; Wesela, przyjęcia; Siłownie, kluby fitness i obiekty wspinaczkowe; Sale zabaw; Solaria; Baseny i sauny; Parki rozrywki; Salony piercingu; Salony tatuażu; Salony masażu; Salony fryzjerskie; Salony kosmetyczne; Gastronomia; Centra handlowe; Campingi; Hotele i inne miejsca noclegowe; Biblioteki; Rehabilitacja; Sklepy meblowe i budowlane; Zakłady przemysłowe

 

IV ETAP ZNOSZENIA OGRANICZEŃ Pytania i odpowiedzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 

COVID-19 wykresy

 
 

14 sierpnia 2020 r. dniem wolnym od pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie informuje,
iż  zgodnie z Zarządzeniem Nr  14/20 z dnia 30 lipca 2020 r. ustalono dodatkowy dzień wolny od pracy dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w dniu 14 sierpnia 2020 r. w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę, w dniu 15 sierpnia 2020 r.

W związku z powyższym w dniu 14 sierpnia 2020 r. Stacja będzie nieczynna dla interesantów.

 

Celem zapewniania ciągłości wykonywania zadań o charakterze przeciwepidemicznym w dniu 14 sierpnia 2020 r. w obiekcie przy ul. Makuszyńskiego 9 pracę wykonywać będą wyznaczeni pracownicy, z którymi można skontaktować się w godz. 7.30 – 22.30  

pod nr telefonów:

12 684 40 33

12 684 40 32

12 684 40 99 wew. 120, 133, 136, 139

poprzez e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje

OGRANICZENIE WYKONYWANIA ZADAŃ OD DNIA 25 MAJA 2020 R. Ograniczenia wykonywania zadań w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wyłącznie do tych niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom

Szczegółowe informacje o sposobie pracy PSSE w Krakowie znajdują się w załączniku poniżej.

Zarzadzenie nr 10 z 2020 r - ograniczenie wykonywania zadan w PSSE wylacznie do niezbednych.pdf

 

ETAP III (od 18 maja) - pytania i odpowiedzi

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi wytycznych oraz informacji jak należy rozumieć zapowiedź wdrożenia III etapu nowej sportowej rzeczywistości publikujemy zestawienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 


W przypadku pytań dotyczących koronawirusa zachęcamy do odwiedzenia strony, na której zamieszczono odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania: 

Szanowni Państwo! Niecodzienna sytuacja związana z epidemią nasuwa nam wszystkim wiele pytań – jak funkcjonuje transport publiczny, do kiedy są kontrole na granicy, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko. Odpowiedzi na te i inne pytania zbieramy w jednym miejscu, a zakładka jest na bieżąco aktualizowana. Pytania są podzielone tematycznie, a interesujące nas sprawy można zlokalizować, korzystając z wyszukiwarki.

 W związku z ponownym otwarciem żłobków, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną infolinię dla samorządów oraz dla dyrektorów i pracowników tych placówek. Infolinia działa pod numerem (22) 461 60 68 od poniedziałku do piątku w godzinach 9–15. Źródło

 


Nowe numery  telefoniczne: 987 całodobowa informacja dla osób przekraczających granicę dot. wyznaczonych miejsc kwarananny zbiorowej (instytucjonalnej) oraz obowiązującej w tym zakresie procedury 12 392 11 10 informacja dla seniorów w godzinach 8:00-15:00

 


WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O ODBYWANIU OBOWIĄZKOWEJ KWARANTANNY

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O ODBYWANIU OBOWIĄZKOWEJ KWARANTANNY PO PRZEKROCZENIU GRANICY RP OD DNIA 27 MARCA 2020 R.

 


Koronawirus; informacje i zalecenia; ważne informacje; pytania i odpowiedzi; ochrona przed koronawirusem; pomoc dla potrzebujących; dla rodziców; dla podróżujących; mapa zarażeń koronawirusem; dla seniorów; dla przedsiębiorców; loty powrotne do kraju; dla uczniów i studentów; lista szpitali zakźnych; aplikacja kwarantanna domowa

 


Informacje dotyczące Koronawirusa

 


Koronawirus. Co trzeba wiedzieć o kwarantannie

Aplikacja kwarantanna domowa

Świadczenia chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy

 

Izolatoria w Małopolsce – ważne informacje

Informujemy, iż na terenie województwa małopolskiego, na podstawie polecenia Wojewody Małopolskiego nr 81/2020, zostało utworzone izolatorium zlokalizowane w Hotelu Royal pod adresem ul. Świętej Gertrudy 26, 31-048 Kraków (tabela: „Wykaz izolatoriów”).

Poniżej przedstawiamy ogólne zasady kierowania osób do izolatorium:

1. Lekarz szpitala kierujący do izolatorium, jest zobowiązany do telefonicznego kontaktu z upoważnionym przedstawicielem szpitala prowadzącego izolatorium, wskazanym w tabeli, celem uzgodnienia czasu przyjęcia pacjenta.

2. Skan skierowania, po uzgodnieniu czasu przyjęcia pacjenta, ma być wysyłany na adres mailowy podany w tabeli, natomiast oryginał skierowania jest dostarczany przy transporcie pacjenta.

3. Dane zawarte w tabeli „Wykaz izolatoriów” będą podlegać aktualizacji na podstawie informacji przekazywanych przez szpital prowadzący izolatorium oraz z uwzględnieniem aktualnego stanu wykorzystania miejsc.

KOMUNIKAT Z DNIA 13 SIERPNIA 2020 R., GODZ. 8.00

 

KOMUNIKAT

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie

dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

z dnia 13 sierpnia 2020 roku, godzina 08:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że na dzień 13 sierpnia 2020 roku, godz. 8:00 wśród mieszkańców

miasta Kraków

- potwierdzono 841 przypadków wystąpienia COVID-19

- w kwarantannie przebywa 2018 osób,

- w izolacji przebywa 395 osób,

- liczba osób ozdrowiałych 330,

- liczba wymazów pobranych od osób objętych

kwarantanną - 2213

powiatu krakowskiego:

- potwierdzono 158 przypadków wystąpienia COVID-19

- w kwarantannie przebywa 581 osób,

- w izolacji przebywa 55 osób,

- liczba osób ozdrowiałych 87,

- liczba wymazów pobranych od osób objętych

kwarantanną -811

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o konieczności przestrzegania wszystkich zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

KOMUNIKAT Z DNIA 12 SIERPNIA 2020 R., GODZ. 8.00

 

KOMUNIKAT

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie

dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

z dnia 12 sierpnia 2020 roku, godzina 08:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że na dzień 12 sierpnia 2020 roku, godz. 8:00 wśród mieszkańców

miasta Kraków

- potwierdzono 808 przypadków wystąpienia COVID-19

- w kwarantannie przebywa 2075 osób,

- w izolacji przebywają 394 osoby,

- liczba osób ozdrowiałych 327,

- liczba wymazów pobranych od osób objętych

kwarantanną - 2191

powiatu krakowskiego:

- potwierdzono 151 przypadków wystąpienia COVID-19

- w kwarantannie przebywa 606 osób,

- w izolacji przebywają 54 osoby,

- liczba osób ozdrowiałych 87,

- liczba wymazów pobranych od osób objętych

kwarantanną -802

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o konieczności przestrzegania wszystkich zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie