Komunikat nr 1 „Woda z wodociągu publicznego Sułoszowa podawana dla mieszkańców miejscowości Sułoszowa (gmina Sułoszowa) jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi”

Dotyczy mieszkańców miejscowości Sułoszowa na terenie gminy Sułoszowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, iż w związku ze stwierdzoną ponadnormatywną zawartością azotanów w wodzie w ilości 67±9mg/l (wartość dopuszczalna 50 mg/l) dostarczanej z wodociągu publicznego Sułoszowa gmina Sułoszowa, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Sułoszowa wydano decyzję stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że:

„Woda z wodociągu publicznego Sułoszowa podawana dla mieszkańców miejscowości Sułoszowa na terenie gminy Sułoszowa jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi. Stwierdzona podwyższona zawartość w wodzie azotanów w ilości 67±9mg/l (wartość dopuszczalna 50 mg/l) nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia konsumentów, za wyjątkiem niemowląt do 3 miesiąca życia karmionych z butelki. W celu ograniczenia ryzyka odradza się przygotowywania posiłków dla niemowląt z użyciem wody o ponadnormatywnej zawartości azotanów. W pozostałych przypadkach woda może być używana bez ograniczeń m. in. do celów spożywczych, mycia zębów, mycia naczyń, warzyw i owoców.”

Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie przydatności wody do spożycia.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Krakowie

Adam Jędrzejczyk

 

 

Opracowała: Ewelina Kula
Data aktualizacji: 28 sierpnia 2019 r.

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie