Konkurs ”Festiwal Zdrowych Filmów II”

Nakręć FILM o uzależnieniach

Już po raz drugi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie organizuje konkurs profilaktyki uzależnień „Festiwal Zdrowych Filmów”.

Krakowska młodzież będzie mogła wykazać się kreatywnością w realizacjach multimedialnych. To wyjątkowy konkurs mówiący o wartości życia bez uzależnień a swoją formą pozwalający rozwijać warsztat filmowy młodych osób.

Głównym partnerem konkursu jest Klub Sztuki Filmowej Mikro&Mikroffala.

Prześlij FILM do PSSE w Krakowie

Celem konkursu jest promocja zasad zdrowego stylu życia - wolnego od uzależnień oraz  kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych w obszarze walki z uzależnieniami. Konkurs  skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczniów jest nakręceniu krótkometrażowego filmu, oraz przesłanie go do PSSE w Krakowie do 1 grudnia 2017 r.

Zobacz SWÓJ FILM na kinowym ekranie

Wybrane filmy zostaną nominowane do II etapu konkursu a uczniowie wraz z nauczycielami zostaną zaproszeni na Galę Rozdania Nagród, która odbędzie się 14 grudnia 2017 r. w kinie „MIKRO” w Krakowie. W czasie gali, nominowane filmy zostaną wyświetlone na dużym kinowym ekranie dla publiczności, złożonej z kolegów z klasy, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Przedstawiona zostanie także prelekcja dot. uzależnień oraz krótki wykład o zasadach tworzeniu filmu.

Uczniowie, których filmy zostaną nominowane do II etapu mają szansę na wygranie nagrody o wartości 400 zł. Najlepsze filmy zostaną nagrodzone statuetkami „Oscara”. Drobne upominki przygotowali także partnerzy konkursu: Targ Pietruszkowy i Gotujemy Bistro, Suchy Pedro Bistro oraz sklep internetowy stukapuka.pl

Pokaż, że warto żyć BEZ UZALEŻNIEŃ

Wierzymy, że rozwijanie pasji młodych ludzi jest niezbędne w życiu wolnym od uzależnień. Młodzież najlepiej rozumie swój język, więc tym konkursem chcemy przekazać jej głos. Serdecznie zachęcamy do opowiedzenia swojej historii.

Oddział Oświaty zdrowotnej i Promocji Zdrowia  w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie od wielu lat realizuje  zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień poprzez  realizację programów edukacyjnych i kampanii, organizację konferencji oraz działania informacyjno – edukacyjne  skierowane do uczniów na wszystkich poziomach nauczania. Tematyka spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i pedagogów, a działania profilaktyczne przynoszą wymierne efekty.

 

Opracowała: Mariola Koziarz

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie