Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Światowy Dzień Choroby AlzheimeraPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina, że 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Został on zainicjowany w 1994 roku i jest obchodzony w 58 krajach. W Polsce koordynatorem ruchu alzheimerowskiego jest Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Czytaj więcej...

Słońce – jak bezpiecznie korzystać z uroków lata

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina jak bezpiecznie korzystać z uroków lata. Odpowiednia dawka promieni słonecznych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Ma wpływ na poprawę nastroju i syntezę witaminy D odpowiedzialnej za właściwą gospodarkę wapniową organizmu.

Czytaj więcej...

Dopalacze

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przestrzega przed używaniem nowych substancji psychoaktywnych - tzw. dopalaczy.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina, że 28 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby. Dzień ten ma na celu podniesienie świadomości zdrowotnej społeczeństwa, podniesienie poziomu wiedzy oraz podjęcie działań na rzecz walki z WZW (Wirusowym Zapaleniem Wątroby).

Czytaj więcej...

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie