Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że w sezonie kąpielowym w 2019 r. na terenie powiatu krakowskiego  oraz Krakowa funkcjonowały 2 kąpieliska będące pod nadzorem tut. Inspektora Sanitarnego

  • Kąpielisko Kryspinów, Zalew na Piaskach ( miejscowość Budzyń, gmina Liszki)

  • Kąpielisko Przystań Brzegi (ul. Trakt Papieski w Krakowie)

Ponadto w okresie 1-31 sierpnia 2019 r. funkcjonowało w Krakowie miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli o nazwie,,Przylasek Rusiecki na zbiorniku nr 1”.

W trakcie trwania sezonu kąpieliskowego przeprowadzono kontrole sanitarne kąpielisk  oraz miejsca okazjonalnie  wykorzystywanego do kąpieli  w zakresie stanu sanitarno-higienicznego plaży wokół akwenu, zaplecza sanitarnego, oznakowania kąpieliska - nie stwierdzono nieprawidłowości.

Tut. Inspektor Sanitarny zatwierdził  przekazane przez organizatorów ww. kąpielisk harmonogramy pobierania próbek wody wraz z wyznaczonymi punktami poboru. Organizatorzy w ramach kontroli wewnętrznej pobierali próby wody zgodnie z ustalonym harmonogramem przez cały sezon letni. Przed otwarciem kąpielisk woda była badana również przez tut. Inspektora Sanitarnego. Analiza pobranych prób wody wykazała, że jakość wody spełniała wymagania załącznika Nr 1 tabela I rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. Na podstawie sprawozdań z badań prób wody pobranych w ramach kontroli wewnętrznej oraz z bieżącego nadzoru sanitarnego  tut. Inspektor Sanitarny wydał  12 decyzji stwierdzających przydatność wody do kąpieli.

Ponadto, na bieżąco aktualizowano Serwis Kąpieliskowy na stronie internetowej pod adresem: sk.gis.gov.pl na podstawie przesyłanych wyników badań jakości wody wykonanych w ramach kontroli wewnętrznych przez organizatora, jak również wyników badań prób wody pobranych przez tut. Inspektora Sanitarnego.

 

Wyk. M. Palusińska

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie