Konkurs „Szkoła wolna od używek”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie zachęca do wzięcia udziału w IV edycji konkursu „Szkoła wolna od używek”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do szkół ponadpodstawowych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

W konkursie mogą wziąć udział również szkoły ponadpodstawowe, które nie uczestniczą w programie.

Głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Zadanie konkursowe polega na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

 

Prace konkursowe należy przesyłać do dnia 8 kwietnia 2020 r, drogą pocztową lub dostarczyć osobiście na adres:

 

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Krakowie

ul. Gazowa 15, 31-060 Kraków

 

Uroczysty finał konkursu odbędzie się w dnia 4 czerwca 2020 r. w Warszawie.

Dla Laureatów konkursu na poziomie krajowym, przewidziane są trzy nagrody w postaci bonów podarunkowych do sieci sklepów sportowych w wysokości 3000 zł, 2000 zł oraz 1000 zł (odpowiednio

za pierwsze, drugie i trzecie miejsce).

 

Regulamin konkursu wraz z niezbędnymi załącznikami oraz szczegółowymi informacjami dot. konkursu można znaleźć na stronie www.szkolawolnaoduzywek.pl

Jednocześnie informujemy, że jest jeszcze możliwość zgłoszenia szkół ponadpodstawowych do programu edukacyjnego „ARS czyli jak dbać o miłość”. Głównym celem programu jest uświadomienie uczniom wpływu środków psychoaktywnych na ich zdrowie oraz relacje społeczne. Więcej informacji o programie na stronie http://pssekrakow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=287&Itemid=118

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz w realizacji programu.

Poniżej zamieszczono formularz zgłoszeniowy do programu oraz materiały dedykowane konkursowi.

 

Opracowała: Ewa Kisielewicz

 

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie