Komunikat nr 2 dla mieszkańców miejscowości: Młodziejowice i części Michałowic

(tj. ul. Dąbrowskich, ul. Sąsiedzka, ul. Nad Dłubnią, ul. Koźlica, ul. Parkowa, część ul. Podedworze) zaopatrywanych w wodę z wodociągu publicznego Młodziejowice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowieinformuje, że na podstawie sprawozdań z analiz laboratoryjnych prób wody pobranych powtórnie w dniu 6 sierpnia 2020 r. z ujęcia Młodziejowice oraz punktów czerpalnych znajdujących się na sieci wodociągu publicznego Młodziejowice wydana została decyzja stwierdzająca:

 

przydatność wody do spożycia przez ludzi podawana dla konsumentów w miejscowości: Młodziejowice i części Michałowic (tj. ul. Dąbrowskich, ul. Sąsiedzka, ul. Nad Dłubnią, ul. Koźlica, ul. Parkowa, część ul. Podedworze)

Diagnostyka laboratoryjna wykazała, że jakość wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

W związku z powyższym woda może być używana do picia, jak również innych celów domowych. 

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Krakowie

Adam Jędrzejczyk

 

Opracowała: Alicja Piórkowska-Więsyk
data aktualizacji: 12 sierpnia 2020 r.

 

 

 

 

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie