Trzymaj Formę!

"Trzymaj Formę!"

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” opracowany z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.

Cel programu:

Zwiększenie świadomości uczestników Programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności  fizycznej na zdrowie.

 

Cel szczegółowe:

  • Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.
  • Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.
  • Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

 

Adresaci programu:

Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich rodzice.

 

Założenia Programu:

Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, opracowują najlepsze i najciekawsze metody propagowania zasad zdrowego stylu życia w szkole i w rodzinie. Realizację Program rozpoczęto w roku szkolnym 2006/2007.

 

Formularz sprawozdania w roku szkolnym 2018/2019 należy wypełnić i wysłać on-line na stronie www.trzymajforme.pl/ankieta/

Proszę zwrócić uwagę na pisanie pełnej nazwy szkoły, wraz z nazwą miejscowości w gminie oraz prawidłowe zaznaczenie województwa: "Kraków"- dla miesta oraz "krakowski"- dla gminy

 

 

Koordynator powiatowy programu: Mariola Koziarz
tel. 12 430 70 46 (w. 127)
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie