Ogólne schematy procedur kontroli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie, zgodnie z art. 47 ust. 3 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (Dz.U. z 2018 r. poz. 646) przekazuje informację o ogólnych schematach procedur kontroli, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.

Przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie przeprowadzają kontrolę na podstawie art. 1, art. 25 oraz art. 37 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1261 ze zm.).”Sposoby przeprowadzenia kontroli określają następujące procedury Głównego Inspektora Sanitarnego:

  • „Sposób wykonywania działań w ramach zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych i zakażeń”.

  • „Procedura przeprowadzania kontroli sanitarnej w ramach nadzoru nad warunkami zdrowotnymi żywności, żywienia, materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością oraz kosmetykami”.

W celu ujednolicenie i usprawnienie podejmowanych działań w trakcie przeprowadzania kontroli sanitarnych w całym województwie małopolskim opracowano materiał dotyczący identyfikacji i oceny ryzyka w obszarze nadzoru sanitarnego (w szczególności):

  • Nadzór Higieny Żywienia, Żywności i Przedmiotów Użytku (kontrole dotyczące urzędowej kontroli żywności, materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością dla przedsiębiorców prowadzących działalność żywnościowo-żywieniową)

  • Nadzór Epidemiologii (kontrole higieniczno-sanitarnymi warunków, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne)

  • Nadzór Higieny Komunalnej (kontrole w zakresie usług fryzjerskich, kosmetycznych, odnowy biologicznej, gabinetów tatuażu, obiektów noclegowych, obiektów sportowych, basenów i innych obiektów użyteczności publicznej)

  • Nadzór Higieny Pracy (kontrole warunków zdrowotnych środowiska pracy, a zwłaszcza zapobiegania powstawaniu chorób zawodowych i innych chorób związanych z warunkami pracy)

  • Nadzór Higieny Dzieci i Młodzieży (higieny pomieszczeń i wymagań w stosunku do sprzętu używanego w szkołach i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, szkołach wyższych i w ośrodkach wypoczynku oraz higieny procesów nauczania)

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie