Kampania informacyjna pt: „STRES W PRACY? NIE, DZIĘKUJĘ!”, którego pomysłodawcą jest Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) skierowana jest do realizacji na lata 2014-2015 wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Koordynatorem polskiej edycji kampanii informacyjnej „STRES W PRACY? NIE, DZIĘKUJĘ!” jest Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Zagrożenia psychospołeczne i stres związany z pracą zawodową należą do najpoważniejszych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Stres sprawia, że nie możemy się skupić, że czujemy się zmęczeni. Stres w dłuższej perspektywie prowadzi do wypalenia zawodowego, a to wiąże się przede wszystkim z dużo niższą efektywnością                w pracy a nawet zwolnieniem lekarskim. Powstała zatem potrzeba zapewnia pracownikom               i pracodawcom wsparcia i doradztwa w zakresie zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi związanymi z pracą. Stąd też kampania na rzecz zdrowego                      i bezpiecznego miejsca pracy.

Przedsiębiorcy, którzy swoimi działaniami poprawiają warunki pracy w zakładach pracy mogą wziąć udział w Europejskim Konkursie Dobrych Praktyk w dziedzinie BHP. Bieżąca edycja konkursu przypadająca na lata 2014-2015 ma za zadanie nagrodzenie przedsiębiorstw, które wyróżniają się skutecznością w zakresie oceny, eliminowania lub ograniczenia stresu lub innych zagrożeń psychospołecznych w pracy. Celem konkursu jest wskazanie dobrych praktyk w zakresie bhp i korzyści z ich stosowania.

Szczegółowe informacje dotyczące kampanii oraz zasady udziału w konkursie znajdują się na stronie: stres.ciop.pl.

Dodatkowe informacje zamieszczone są ponadto w załączonych poniżej dokumentach:

ulotka kampanii „STRES W PRACY? NIE, DZIĘKUJĘ!”;

ulotka Konkursu Dobrych Praktyk;

plakat kampanii „STRES W PRACY? NIE, DZIĘKUJĘ!”,

kalendarium polskiej edycji kampanii „STRES W PRACY? NIE, DZIĘKUJĘ!”.

 

 

Wyk. Ewa Bajołek

Kontakt

Dziennik Podawczy
centrala telefoniczna:
(12) 644-93-72;
(12) 644-99-64;
(12) 684 41 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie